Elon Musk: Otomatik pilotun yeni versiyonu aklınızı başınızdan alacak

Tesla, hatalar üzerinde çalıştı ve Full Self-Driving (FSD) özelliğinin geliştirilmiş bir beta sürümünün yayınlanmasına hazırlanıyor. Elon Musk‘a göre, güncellenen sürücü yardım sistemi çok daha güvenilir hale gelecek ve “kullanıcıları şaşırtabilecek”.

Şirketin başkanı Twitter’da programın genişletilmesinin kademeli yapılacağını ve ancak FSD’nin tam güvenliği onaylandıktan sonra olacağını yazdı. Tesla, daha önce ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi‘nin (NHTSA) elektrikli araçların karıştığı kazaları araştırmasının ardından, sürüş yardım sisteminin önceki bir test yapısıyla ilgili sorunları kabul etmişti.

Mühendisler ellerinden geleni yapıyor

Otoyollarda ve şehir içi sürüşlerde, zorlu kavşaklarda otomatik şerit değiştirmeye olanak sağlayan FSD’li gelişmiş yazılım paketi, 10.000 dolar fiyatla Tesla sahiplerine opsiyonel olarak sunuluyor ve halen beta durumunda.

FSD’nin yeni beta sürümünün ne kadar kapsamlı bir şekilde elden geçirildiği henüz bilinmiyor. Bununla birlikte, daha fazla sürücü için güncellenmiş bir paket sağlama sözü veren Elon Musk, şirketin mühendislerinin işlevselliği geliştirmek için mümkün olan her şeyi yaptığına dair güvence verdi.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir