Elektrikli Kaykay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günden güne daha popüler olan elektrikli kaykay modelleri, herkes tarafından ilgi görüyor. Haverboard olarak piyasada yer alan bu ürünler, her geçen gün çok daha gelişmiş özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Kendi kendisini dengeleme özelliği olan bu araç, giderek yaygınlaşıyor.

Haverboard Nedir?

Elektrikli kaykay olarak bildiğimiz bu ürünler, şehir içinde kullanılmaktadır. İki tekerlekli bir scoteer olan bu ürünler, oldukça pratikler. Spor, eğlence ya da ulaşım için çok tercih ediliyor. Engellerde de kullanımı mümkün ancak performansı çok da yüksek değil. Elektrikli kaykay kullanılacak olan en güvenli yerler bisiklet yolları. Trafik karmaşasına son vermek için iyi bir alternatif olarak görülüyor.

Elektrikli Kaykay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kendi Kendini Dengeliyor

Elektrikli scooter kullanımı oldukça kolay. Çünkü sıradan ürünlerin aksine kendi kendisini dengelem özelliği var. Böylece kullanıcı dengede durabilmek için vakit kaybetmiyor. Tek yapmanız gereken aracınıza yön vermek.

2014 yılında üretilen ve 12015 yılında popüler olan bu ürün, günümüzde de kullanılıyor. Şarj edilerek kullanılan araç, uzun süre dayanabiliyor. Tekerlek ve sensörler entegre şekilde çalışıyor. Bu sayede araçtan düşme tehlikesi yok denecek kadar az. Yani araç oldukça güvenli.

Aracı şarj etmek elektrikle mümkün ve özel bir şey istemiyor. Şarj uzun süre gidiyor. Elektrikli scoteera yön vermek ise kumanda sayesinde oluyor. Gitmek istediğiniz yöne eğilerek yönünüzü belirlemeniz mümkün. Ancak bazı ülkelerde güvenli olmadığı için yasaklandığını söylemekte de fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir