El Çizimi Oyun Rehberleri Kickstarter Kampanyası Nintendo Engeline Takıldı

Philip Summers’ın El Çizimi Oyun Rehberleri projesi Kickstarter’da büyük ilgi görmüş, 20 bin dolarlık hedefi kat be kat aşarak 322 bin dolarlık bir fon toplamıştı. Summers’ın Metroid, Contra, Ninja Gaiden ve Legend of Zelda için hazırladığı rehberlere bakınca hayran olmamak elde değil, dolayısıyla neden bu kadar ilgi gördüğünü de rahatça anlayabiliyor insan.

Summers bu rehberleri çocukken oyun rehberi sayfası çevirmenin verdiği o eşsiz heyecanı tekrar yaşatmak hedefiyle hazırladığını söylüyordu.

Ancak Nintendo yine en olmadık anda devreye girdi ve yasal sebeplerden ötürü projenin durdurulmasını sağladı.

“Bu akşam Hand-Drawn Game Guides Kickstarter projesinin fişini çekiyorum. Evet, tam da düşündüğünüz sebepten ötürü. Yasal sorunlardan başarıyla sıyrılabileceğimi umuyordum ama maalesef bunu beceremedim. Tabii ki hayalkırıklığına uğradım ama bunun neden olduğunu da tamamen anlayabiliyorum. Sorun yok. Sinirli değilim” demiş Summers.

Summers şimdilik tüm siparişlerin iptal edildiğini ama önümüzdeki günlerde projenin tamamen ölüp ölmediğini anlayacaklarını söylüyor. Muhtemelen Nintendo ile konuyu görüşmeye çalışacaklarmış gibi duruyor ama Nintendo bu tür konularda geri adım atan bir yapıya da sahip değil.

Kickstarter sayfasına bir göz atmanızı ve Summers’ın bu işe ne kadar emek verdiğini bir görmenizi isterim.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir