Denis Villeneuve, Dune 2’nin Çekimlerine Başlamaya Hazır

Bu yıl izleyeceğimiz en özel filmlerden birisi şüphesiz Dune. Bilim kurgu edebiyatının en kült eserlerinden birini modern çağda izleyebilmek epey heyecan verici. Yönetmen Denis Villenueve önderliğinde epey geniş bir kadroyla çekilen filmden hem izleyicilerin hem de yapımcıların beklentisi büyük. Öyle ki filmin gişede başarı alacağına tüm ekip gönülden inanıyor. Bu yüzden sık sık devam filmleriyle ilgili haberler duyuyoruz. Denis Villeneuve de kendini devam filmine hazırlayanlardan birisi.

“Devam filmi için oldukça hazırım. Bunu hemen yapabilirim. Bu boyutlardaki bir filmi çabk yapabilmek için seti hazırlamanız, kostümleri ayarlamanız gerekiyor. Yani aylar süren bir süreçten bahsediyoruz. Ancak devam filminin onay alacağına dair inancım yüksek. Erken ya da geç bir şekilde onayı alacağız. Şunu söyleyebilirim ki 2022 yılında devam filmini çekmek için hazır olacağım.”

Frank Herbert‘in efsanevi eserinin sadece ilk yarısnı şimdilik sinemada izleyeceğiz. Zaten senaristinden aktörüne herkes hikayenin devam etmesi gerektiğini defalarca dile getirdi. Yönetmen de bu işe canı gönülden hazır. İlk filmin HBO Max‘ten yayınlanmasına epey tepki gösterse de Villenueve ile WB arasındaki buzlar erimiş gözüküyor. Başarılı yönetmen devam filmiyle birlikte hayalini kurduğu sinema deneyimine kavuşacak gibi gözüküyor. Dune filmi 22 Ekim günü hem HBO Max üzerinden yayınlanacak hem de vizyona girecek. Devam filminin onayı için her şey HBO Max satışları ve gişeye bakıyor.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir