Çin’de 18 Yaşından Küçükler Haftada 3 Saat Online Oyun Oynayabilecek

Çin hükümeti gençlerin online oyun oynama kısıtlamalarını daha sıkıştırıyor. 1 Eylül’den itibaren yürürlüğe girecek yeni düzenlemeye göre 18 yaşından küçükler sadece Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri (ve bunlara ek olarak resmi tatillerde) akşam saat 20 ile 21 arasında online oyun oynayabilecekler.

Oyuncular oyunlara kayıt olurken gerçek isimlerini kullanmak zorunda olacaklar. Tüm online oyunlar Ulusal Basın ve Yayın Yönetiminin online oyun anti-bağımlılık gerçek isim teyit sistemini kullanmak durumunda olacak.

Bu yeni kurallar gençlerin online oyun bağımlılığıyla savaşmayı hedefliyor ve 18 yaşından küçüklerin fiziksel ve ruhsal gelişim aşamasında ve iradelerinin zayıf olduğu fikrine dayanıyor.

Çin’de özellikle de oynaması ücretsiz online oyunlar ve espor oyunları inanılmaz ölçüde popüler, bu yüzden online oyunlar hedef alınmış. Bu kısıtlamalar oyuncuların tek başlarına çevrimdışı oyun oynama sürelerine etki etmeyecek.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir