Cesur ve güzel nasıl bir dizi?

Sanırım uzun süredir düşündüğüm türk dizilerine yönelik eleştiri yazılarına artık başlamam lazım.

Sonuç itibariyle uyarlama da olsa sıfırdan yapımda olsa iyi yapımlar çıkıyor.Geçtiğimiz Perşembe ilk bölümü yayınlanan Cesur ve güzel bölümünü o akşam vatanım sensin dizisini izlediğim için izleme gereği duymadım.Dün akşam yayınlanan tekrar bölümünü izlediğimde kaliteli ancak klişe bir konu işlendiğini de gözlemledim.Buradaki yazıda güzel bir eleştiri yapılmış bu arada.

Cesur ve Güzel aslında 23 Mart 1987 tarihinde yayınlanan Amerikan yapımı bir televizyon dizisi.Yalan rüzgarından sonra bildiğim uzun süreli ve çok bölümlü bir dizidir.

Uyarlama yaparken baş karakter isimleri de uydurursak anlamlı olur diye düşünmüş yapımcılar.Cesur Alemdoroğlu ile karşımıza çıkan Kıvanç Tatlıtuğ ,Sühan(şiir gibi güzel mi demeye çalışmışlar anlamadım.) Korludağ ile karşımıza çıkan Tuba Büyüküstün.İlave olarak kullanılan isim Farsça.cinsiyet olarakta erkek diye geçiyor neden bayana verilmiş onuda anlamadım.

Kıvanç Tatlıtuğ bazı izlenimlerinde Kuzey karakterindeki gibi ”Eyvallah”repliğini sıkça kullanmasının yanırısıra Behlüldeki gibi Küstahça kendine güveni olan bir karakter olarak sunulmuş.

Özetlemek gerekirse görüntü itibariyle farklı bir izlenim yaratsada konudaki klasikliğiyle günümüzün farklılaşma düşüncesini veremediği için perşembe akşamlarımı ben yine Vatanım sensine ayıracağım.

Arada tekrarlarını takip etmekte sakınsa görmüyorum yinede.Sizde eğer ben vatanım sensini aşırı kurgu buldum diyenlerdenseniz bu diziyi takibe alabilirsiniz.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir