CD Projekt, Cyberpunk 2077’de Çalışmaları İçin Mod Yapımcılarını İşe Aldı

Cyberpunk 2077 bundan aylar önce resmi mod desteğine sahip olmuş olsa da, bu yönde çok fazla bir gelişme göremedik. Firma şimdiyse bunu değiştirmek adına adımlar atmaya başladı diyebiliriz, çünkü Wolvenkit mod yapım araç setinin yaratıcısı ekibi işe aldılar ve böylece mod camiasına sunulacak olan kaynakları daha da geliştirmeyi planlıyorlar.

Hambalkó Bence’in Cyberpunk 2077 Modding Community Discord kanalına yazdığı mesaja göre ekip CDPR’a katıldı ve Cyberpunk 2077 backend ve mod desteği ile ilgili projelerde birlikte çalışacaklar.

CD Projekt de yaptığı açıklamayla bu bilgiyi teyit etti ve “Cyberpunk 2077 mod araçlarının geliştirilmesi konusunda Yigsoft ile birlikte çalışacağız. Mod camiası bizim için her zaman çok önemli olmuştur, mod yapımcılarına sunacağımız araçları daha da geliştirmek için onlarla yan yana çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Bu işe alım Wolvenkit’i etkilemeyecek, Yigsoft’un CDPR için yapacağı işler şimdiye kadar camiaya sundukları işlerden tamamen bağımsız olacak. Ayrıca ekip Wolvenkit’i de terk etmeyecek tabii ki.

CDPR, Cyberpunk 2077’yi parlatmak için çabalıyor ama henüz o hype yaratan oyuna ulaşmamıza biraz daha zaman var.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir