Call of Duty: Warzone’dan İlginç Bir Ban Açıklaması Geldi

Activision ve Warzone’un başı uzun süredir hileciler ile dertte. Bildiğiniz üzere geliştirici bu hileciler ile başa çıkmak için her yolu deniyor. Sık sık resmi Twitter hesapları üzerinden kaç kişinin ban yediğini paylaşan CoD ekibi, bu kez oldukça ilginç bir video ile karşımıza çıktı.

Twitter üzerinden yine ban dalgasının yolda olduğunu hatırlatan geliştiriciler, bu kez bir “reaksiyon” videosu yayınladı. TikTok üzerinde yayınlandığına inandığımız bu videoda hile kullanan bir kişinin ban yemesini izliyoruz. Videodaki kişi, hile yüzünden tüm hesaplarının ban yediğini paylaşıyor.

Bu durum oldukça ilginç zira videoda kameranın ikinci ekranı gösterdiği sahnelerde bir yazılımın açık olduğunu görebiliyoruz. Yani Activision bu yazılımı tespit ederek direkt olarak donanım banı atmış bu “değerli” oyuncuya. Oyuncu da video içerisinde henüz oyuna bile girmediği hesaplarının ban yediğini ifade ediyor.

Bu tip oyunlarda hileciler ile uğraşmak bir hayli zor. Fakat Activision savaşı bir süre daha sürdürecek gibi görünüyor…

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir