Bir Web Sitesi Nasıl Para Kazanabilir?

Bir web sitesi üzerinden para kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Sadece bir kaç yöntemi bilmek ve kriterlere uymak, ilk adımı atmanız için yeterli olacaktır. Bu yazımızda bir web sitesinin nasıl para kazanabileceğini ve başlıca web sitesi para kazanma yöntemleri ele alınacaktır.

Web Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

Web sitenizden para kazanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz farklı para kazanma ve reklam verme seçenekleri bulunmaktadır. Ancak tüm bu yöntemlerden önce, web sitenizin belli bir kitleye ulaşmasının son derece önemli olduğunu bilmelisiniz. Web sitenizin günlük tekil hit sayısı özellikle sizin reklam gelirleriniz açısından fikir vermektedir. Dolayısıyla ne kadar çok ziyaretçi, o kadar çok reklam gelirinin sağlanması demek olur. Bu da iyi bir gelir elde etmenizi sağlar.

Web Sitesi Para Kazanma Yöntemleri

  • Adsense yada benzeri firmalar

Adsense, web üzerinde en garantili gelir kapılarından birisidir. Ancak Adnsense reklamlarını yayınlamak için adsense onayı almak zorundasınız ki bu süreç pek çok web sitesi sahibi için olumsuz sonuçlanmaktadır. Bu nedenle adsenseye alternatif reklam firmalarını önermekteyiz.

  • Banner Reklam

Banner reklamlar, web sitelerinin iyi bir gelir elde edebilmelerinde en önemli reklam birimlerinden birisidir. Web siteniz ile anlaşma yapacak herhangi bir reklam veren ile uygun ücretler dahilinde banner kiraya verebilirsiniz.

  • Tanıtıcı içerik

Özellikle Blog tarzı oluşumlarda çok kullanılan bu yöntem, sitenin konusu ile alakalı bir ürünün tanıtılması ile sağlanır ki bu da oldukça başarılı bir sonuç verir.

  • Satış ortaklığı

Belli bir ürünün satışının gerçekleştirilmesi ve bunun sonucunda web site sahibinin komisyon almasıdır.

 

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir