Bir Şarkıyı iPhone Zil Sesi Yapma

iPhone telefonunuz içinde pek çok zil sesi alternatifi bulunur. Ancak yine de kendinize özel bir zil sesi oluşturmak isteyebilir ve bunun için de sevdiğiniz şarkıları tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak çoğu telefonda bir tuşla mümkün olsa da iPhone’da bir şarkıyı zil sesi yapmak biraz daha zorlu bir işlem diyebiliriz. iPhoneların kendi işletim sistemleri nedeniyle çoğu şey gibi bu da farklılık gösteriyor. Bu yüzden sizin için bunu nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatmaya çalıştık.

İtunes İle Şarkıyı Ayarlamak

Öncelikle zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı Mac ve Windows üzerinde rahatça kullanabileceğiniz İTunes yazılım programı ile bilgisayarınızda veya iPad’inizde açın. Seçtiğiniz müziğin üzerine gelerek sağ tıklayın ve açılan seçeneklerden bilgi ver seçeneğini seçin. Seçince başlat ve durdur adındaki iki seçenek karşınıza çıkacak. İşte buradan şarkının hangi bölümü çalsın istiyorsanız ayarlamanız mümkün. Şarkının başlayacağı ve duracağı yeri deneyerek ayarlayabilirsiniz. Buradan gerekli ayarlamaları yaparak kutucukları işaretlemeniz yeterli olacaktır. Sonra tamam diyerek kaydedebilirsiniz.

Şarkının AAC Sürümünü Oluşturmak

Daha sonra ayarladığınız şarkının bir AAC sürümünü oluşturmanız gerekecektir. Bunun için de yine sağ tıklayarak AAC sürümü oluşturabilir ve kitaplığınıza kaydedebilirsiniz. Böylece özgün bir AAC sürümünüz olacaktır. İsterseniz sürümün adını değiştirmeniz de mümkün. Tekrar şarkıya sağ tıklayarak bilgi ver seçeneğini seçin ve seçeneklere girerek daha önce İşaretlediğiniz kutucukları kaldırın. Şarkıyı iPhone zil sesi yapmak için bize lazım olan AAC sürümünü aldığımıza göre şarkıdaki bu kesite ihtiyaç kalmadı.

Daha sonra ise oluşturduğunuz AAC sürümlü şarkıya gelerek sağ tıklayarak “Windows Gezgininde Göster” butonunu seçin. Seçtiğiniz şarkıyı dosyasından çıkarın ve masaüstüne koyun. Şarkının uzantısını da “m4r” olarak değiştirin.

Şarkıyı Telefona Aktarmak

Son adım olarak ise iPhone telefonunuzu şarkının olduğu cihaza bağlayın ve iTunes programınızı açın. Programın üstünde yer alan üç noktalı yeri seçin ve açılan menüden ses tonları linkine tıklayın. Masaüstüne attığınız dosyayı sürükleyerek buraya taşıyın ve işlem tamam. Şimdi telefonunuzun ayarlar bölümünden sesleri seçin ve bu şarkıyı zil sesiniz olarak seçin. Bu da tamamsa yeni zil sesiniz hayırlı olsun.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir