Asus Zenfone 2 Pil Ömrünü Uzatmak için ipuçları

Günümüz akıllı Telefonlarının gerçekten en büyük sorunlarından bir tanesi de pil ömürlerinin hemen bitmesi.

Genelde akıllı telefonlar insanların pil ihtiyaçlarını yeterince karşılayamamakta ve kullanıcıları diğer batarya kılıf ya da powerbank gibi cihazlara yönlendirmektedir.

Asus Zenfone 2 telefonu ise bir nebze bu soruna çözüm olabilmek için yüksek maH kapasiteli bir pil kullanıyor. Pilin değeri 3000 maH. Bu sayede kullanıcılara gün boyu kullanım imkanı sunarken aynı zamanda hızlı şarj teknolojisi ile sadece 39 dakika gibi kısa bir sürede bataryanın yaklaşık %60 ını doldurabiliyor.

Asus Zenfone 2’nin Pil Ömrünü Uzatacak Yöntemler

Asus Zenfone 2’nin pil ömrünü uzatmak için yapılabilecek birkaç ayar mevcut. Bu ayarlar sayesinde kullanım süresinizi oldukça uzatabilirsiniz.

  • Ekran parlaklığını düşürmek telefonunuzun ekran ışığı için bataryadan harcadığı enerjiyi direkt olarak azaltacak ve buda size fazladan saat sunacaktır. Bu sayede telefonunuzu biraz daha uzun zamanlar ayakta tutabilirsiniz.
  • Ekranın zaman aşım süresini azaltarak telefonunuzu uyku moduna daha çabuk sokabilir ve bu sayede arka plandaki uygulamaların ve ekranın açıklığının bataryadan harcadığı enerjiyi düşürebilirsiniz. Bu da yine sizlere telefonunuzu daha uzun kullanma imkânı sunacaktır.
  • Arka planda çalışan gereksiz programları devre dışı bırakmak ve ya kapatmak gerçekten pil ömrünü uzatmak için önemli bir yöntemdir.
  • Zenfone 2’nin akıllı tasarruf modunu kullanarak pil ömrünüzden oldukça fazla tasarruf edebilirsiniz.
  • Hızlı ayarlarda bulunan canlandırma seçeneği sizin en büyük yardımcınız olacaktır. bu seçenek ile telefonunuzu hızlandırırken aynı zamanda pil ömrünüzüde oldukça uzatacaksınız.
  • Mobil veriyi kullanmak gerçekten pil ömrünüzü çok hızlı bir şekilde bitirmektedir. Bunun önüne geçmek amacıyla imkan oldukça Wİ-Fİ kullanmak size oldukça yarar sağlayacaktır.
  • Konum servisler, Bluetooth ve NFC’yi gerekmediği sürece kapalı tutmak pil ömrünüzü uzatan diğer bir etmendir. Bu servisleri kapatarak fazladan zaman kazanabilir ve telefonunuzu uzun süreler kullanabilirsiniz.
  • Otomatik geçiş modunu kullanarak telefonunuzu tasarruf moduna ne zaman geçiş yapacağını periyodik bir biçimde ayarlayabilirsiniz.

Bu adımları uyguladığınızda ve dikkate aldığınızda Asus Zenfone 2’nin pil ömrünün neredeyse %60 daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir