Apple’dan iPhone Kullanıcılarına Farklı İkaz: “Bunu Sakın Yapmayın”

Apple, iPhone kullanıcıları için enteresan bir ikaz yayınladı. İhtar, iPhone kamera sistemini etkileyen, güçlü bir motosiklet motorundan gelen yüksek genlikli titreşimlerle ilgili. Temel olarak, pek çok iPhone modeli, optik manzara sabitleme (OIS) ve kapalı döngü otomatik odaklama (AF) üzere kamera odaklı teknolojiler sunarak, kullanıcıların yerçekimi ve titreşim tesirlerine karşı koyarken keskin çekimler yapmalarını sağlıyor.

Apple, OIS ve kapalı döngü AF “dayanıklılık için tasarlanmış” olsa da, belli frekanslarda yüksek genlikli titreşimlere uzun müddet maruz kalmanın sonunda imaj ve görüntülerde kalitenin düşmesine, kameranın bozulmasına yol açacağını söylüyor. Apple’ın açıklaması şu formda:

Yüksek güçlü yahut yüksek hacimli motosiklet motorları, şasi ve gidonlar aracılığıyla iletilen ağır yüksek genlikli titreşimler üretir. Ürettikleri belli frekans aralıklarında titreşimin genliği nedeniyle, yüksek güçlü yahut yüksek hacimli motorlara sahip motosikletlere iPhone’unuzu bağlamanız önerilmez. iPhone’unuzu mopedler ve scooterlar üzere küçük hacimli yahut elektrikli motorlu araçlara takmak, nispeten daha düşük genlikli titreşimlere neden olabilir, fakat bunu yaparsanız, iPhone’unuzun ve iPhone’unuzun hasar görme riskini azaltmak için bir titreşim sönümleme montajı önerilir. OIS ve AF sistemleri. Hasar riskini daha da azaltmak için uzun müddet tertipli kullanımdan kaçınılması da önerilir.

OIS yahut kapalı döngü AF’nin iPhone 6S Plus’tan bu yana birden fazla iPhone modelinde mevcut olduğu göz önüne alınırsa, Apple’ın neden bu hususta apansız bir tavsiye yayınlamaya karar verdiği aşikâr değil. Müşteriler tarafından bildirilen misal olaylarda bir artış olduğu iddia edilebilir. Apple, sorunun bu kamera teknolojilerine sahip “birçok” tüketici elektroniğinde yaygın olduğunu ve iPhone’a mahsus olmadığını da vurguluyor…

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir