Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Eğer bir android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıyorsanız yabancılardan saklamak istediğiniz bazı özel dosyalarınızın olması gayet normaldir. Kişisel bilgilerinizin ve dosyalarınızın yabancı birinin görmesi hiçbir birey için hoş bir tutum değildir.

Android dosya gizleme özelliği ile telefonunuza fazladan bir uygulama yükleme ihtiyacı hissetmeden sadece android telefonda dosya gizleme özelliği ile bunu yapmak mümkündür. Tabiî ki sonrasında tekrar bu dosyaları görünür yapmakda çok kolay olmaktadır.

Android Akıllı Telefonda Dosya Nasıl Gizlenir?

Şahsi telefonumuzu yabancı birinin kurcalaması ve görmesini istemediğimiz dosyaları bilgileri görmesi hiç hoşumuza gitmez. İşte bu hoşnutsuzluğu yaşamamak için özel dosyalarımızı ve kişisel bilgilerimizi gizlememizin kolay yolu bu satırların devamında yazmaktadır.

Android akıllı telefonda dosya gizleme yapmak için öncelikle depolama yaptığımız dosyanın adını üstüne basılı tutatarak yeniden düzenlemeli(yeniden adlandır )ve yeni adın başına nokta koymamız gerekmektedir. Dosyaya verilen adın başına konulan nokta işareti o dosyanın görünmez olmasını sağlayacaktır.

Android2

Bu işlem tabletlerde de uygulanabilmektedir. Bu sayede yabancılar ilk bakışta gizlenen dosyaları görmeyecektirler.

Android Telefonda Gizlenen Dosyanın Görünür Olması!

Android telefonda gizlenen dosyayı açma işlemi yapmak için gizlenen dosyayı, dosya yöneticisinde bulmak ve o dosyayı açmak gerekmektedir.

Sonrasında sağ üst köşede bulunan menüden ayarlar yâda settings açılmalıdır.

Son olarak gizli dosyaları göster yâda hidden files seçeneğinin yanındaki kutuya tik işareti konmalıdır. Artık tüm gizli dosyalarınız görünür olmuştur.

android gizli dosyaları göster

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir