Android İçin İşe yarayan 3 Virüs Yazılımı

Android platformu kullanan kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor.Android her ne kadar çok kullanılan bir sistem olsada maalesef güven bakımından çok da güvenli bir sistem değil. Bu nedenle Android telefonumuzu korumak için ek antivirüs yazılımlarına ihtiyaç duyuyoruz.Google Play‘de antivirüs aramakla uğraşmayın , bu makalemizde Android platformu için işe yarayan 3 virüs yazılımını tanıtacağız.

CM Security
Cheetah Mobile tarafından geliştirilen bir antivirüs yazılımıdır. Ayrıca AvTest tarafından verilen 1. lik ödülü vardır.Gayet hızlı ve güzel bir program. Ayrıca içinde uygulama kilitleme özelliği , fotoğraf yedekleme , telefonu bulma ve daha birçok özelliği var.Ayrıca uygulama kilitlemede eğer biri şifrenizi yanlış girerse otomatik olarak ön kameradan onun fotoğrafını çekiyor.

 

Avast
Bilgisayar antivirüs programları arasında en çok tanıdığımız antivirüs programlarından biri olan Avast , Android platformunda da çok kaliteli yazılım . Ayrıca kayıp telefonu bulma özelliği birçok programdan daha iyi çalışıyor.Güvenebileceğiniz bir antivirüs programı.

 

AMC (Advenced Mobile Care)
Bilgisayarda verimlilik yazılımları arasında çok popüler hale gelen ve aynı zamanda bilgisayarınızı da koruyan Advenced System Care , Android’de karşımıza Advenced Mobile Care olarak çıkıyor.Hem telefonunuzun verimliliğini arttırıyor , hem de telefonunuzu koruyarak antivirüs görevi üstleniyor.

Bu programların hepsini Google Play’de bulabilirsiniz. Ayrıca programları indirince virüs tanımlarını da güncellemeyi unutmayın , çünkü piyasada neredeyse hergün yeni bir virüs türüyor.Güncel kalmak en iyisi , en temizi. Bunlar güzel programlardan sadece birkaçı , bunlar en güzeli diye bir sıralama yok. Umarız telefonunuz her zaman tertemiz kalır.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir