Android İçin En İyi Ücretsiz 5 Pdf Okuyucu

Gelişen bilgisayar teknolojisi ile hayatımıza birçok farklılıklar gelmiştir. Elektronik ortamlarda bilgi alışverişi diye yeni seçenekler gelmiştir mektupların, belgelerin yerine. İşte mail ortamlarında yada resmi evraklarda, banka ekstrelerinde ve daha birçok alanda bizlere evrakların ulaşılabilmesi için pdf denilen dosyaların içerisinde tarafımıza beyan edilmektedir. Bu dosya türünü telefonumuzda, tabletimizde açmak için kullanabileceğimiz en iyi beş programa şimdi hep birlikte göz gezdirelim.

foxit

  • Foxit Mobile PDF : Android için sene içerisinde birçok kez yeni ürünler üretilmektedir. Konu pdf olunca da en başarılı ürünlerden biridir Foxit. Kullanımı ve uygulamadaki birçok özellik bizlerin arzu ettiği şeyleri fazlasıyla sunacaktır. Uygulamada yer imi özelliği ile kolay navigasyona ulaşabilmektesiniz. Pdf dosyanızı birçok dil seçeneği ile anında değiştirebilmektesiniz. Google Drive, Box, Dropbox ve OneDrive ile ortak bir paylaşıma sahiptir. Size gelen pdf dosyalarını kolay bir şekilde bluetooth ve e-posta aracılığı ile anında paylaşabilirsiniz. Sizlere pdf dosyalarını akışını yeniden düzenleme imkanı da sağlamaktadır. Kolay metin arama hizmeti ile de uzun ve çoklu pdf dosyalarınızın içerisinde istediğiniz kelimeyi, cümleyi bulabileceksiniz.

wps-office-pdf

  • WPS Office + PDF : Android belge okuma konusunda şüphesiz en iyi programlardan biridir. Pdf konusunda sizlere birçok özellik ve birçok yenilik katmaktadır. Pdf dosyalarınızın ücretsiz bir şekilde okunmasını ve görüntülenmesi sağlar. Ayrıca Word, Excel, Powerpoint ve Doc gibi programlara aynı anda belge dönüştürme özelliği sağlamaktadır. Dropbox, Google Drive, Box, Evertone ve OneDrive üzerinden kolayca belgelere erişebilir ve istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Size özel gelen belgeleri program sayesinde istediğiniz şekilde şifreme işlemi de yapabiliyorsunuz. Wıfı, Nfc, E posta, Whatsapp, Facebook ve daha birçok program üzerinden belge alışverişi yapabiliyor istediğinizi anında gönderebiliyorsunuz. Ayrıca sizler kırk altı dilde çevirme özelliği de sunmaktadır. Programın en sevilen ve en çok tercih edilen özelliklerinden biri ise belgeleri kablosuz bir şekilde yazdırıyor olmasıdır. Yaklaşık 2 milyon kişi tarafından indirilmiştir.

pdf-max4

  • PDF Max4 : Android için üretilen en iyi belge okuyucularından biridir. Kolay kullanımı ile sizlere hızlı bir şekilde PDF oluşturma hizmeti sağlamaktadır. Hızlı seçenekleri ile belgelerin üzerinde kolay gezinme sistemi de sunmaktadır. Diğer ürünlerden kendini ayıran en özelliklerinden biri konuşarak yazma seçeneğidir. Akıllı zoom seçeneği ile belgeye istediğiniz şekilde yaklaşabilmektesiniz. Pdf dosyası üzerinde dilediğiniz şekilde sesli noktalar oluşturabilmekte ve özgürce düzenleyebilmektesiniz. Araçları ile sizlerin kolay imza atması ve silgi kullanması mümkün bir hale getirilmiştir. Geri al ve yineleme işlevleri bu programda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ekle, kopyala, kes, yapıştır gibi birçok işlemi de kolaylıkla yapabilmektesiniz. Çevirimdışı desteği ile birçok dosya ile anında etkileşim kurabilmektesiniz. Özetleyecek olursak ara yüzündeki kolay kullanım seçeneği her zaman belgelerinizde istediğinizi yapmanızı sağlayacaktır.

adobeacrobatreader

  • AdobeAcrobatReader : İnternette bulunan veya mail ortamından gelen bir belgeyi sizlere kolayca açmanın yolunu sağlamaktadır. Tek sayfa, sürekli kaydırma veya okuma seçenekleri ile belge üzerinde istediğiniz işlevi yapabilirsiniz. Not ekleme ve pdf üzerinde çizimler yaparak çeşitli yazılar ekleyebilirsiniz. Programın en güzel özelliklerinden biri bir resmi veya belgeyi kamera aracılığı ile çekip pdf dosyasına dönüştürebiliyorsunuz. Word ve Excel gibi programlara belgeyi anında dönüştürebilmektesiniz. Özetle birçok ürüne göre farklı noktaları olsa da genel olarak değerlendirildiği zaman kolay ve kullanışlı bir pdf programı olarak geçmektedir.

google-pdf-viewer

  • Google PDF Viewer : Sektörde bulunan birçok pdf programına göre bir hayli geride kalmıştır. Program aracılığı pdf dosyalarınızı açabilmektesiniz. E-posta ve birçok program ile anında kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Onun dışında yakınlaşma, okuma ve çevirme özellikleri dışında herhangi bir özelliği mevcut değildir. Belge üzerinde asla oynama ve not ekleme gibi durumlar yapamamaktasınız.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir