Alan Wake Remastered Resmen Duyuruldu!

Remedy beklenen duyuruyu yaptı ve 2010 tarihli kült klasik oyun Alan Wake’in Remastered versiyonunu resmen duyurdu.

Bu remaster versiyonu bu yılın sonbahar aylarında PC ve konsollar için çıkacak. Epic Games tarafından yayınlanan oyunda orijinal oyun ve iki genişleme paketine ek olarak 4K çözünürlüğe yükseltilmiş görseller ve oyunun kreatif direktörü Sam Lake’den yeni yorumlar da bulunacak.

Tahmin ettiğimiz üzere oyunun PC versiyonunun adresi Epic Games Store olacak. PC’ye ek olarak Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkacak oyun aynı zamanda Alan Wake’in ilk defa PlayStation konsollarla buluşması anlamına da geliyor.

Remedy bu duyuru güzel bir jestle, hayran sitesi Sudden Stop’ta yayınlanan açık bir mektupla yaptı. “Remaster versiyonunun gelme sebebi sizin yıllarca Alan Wake’e verdiğiniz destek. Bu yüzden bu duyuruyu 2012’den beri Remedy camiasının vazgeçilmez bir parçası olan The Sudden Stop sitesinde yapmanın uygun olacağını düşündük” diyor stüdyo.

Oyun tamamen orijinaline sadık bir deneyim sunacak. Ama Alan Wake karakter modeli dahil olmak üzere tüm görseller ve sinematikler elden geçirilmiş olacak.

Şimdi artık Remedy’nin sonbahar aylarından kastının ne olduğunu bekleyeceğiz.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir