Akıllı Telefonlarınızı Daha Hızlı Şarj Edin

Akıllı telefonlar hayatımızın değişmezleri arasında başı çekiyor. Gün içerisinde sürekli olarak kullandığımız cihazlarımızın belli bir süre zarfından sonra oldukça hızlı bir şekilde şarjının bittiğini görebiliyoruz. Hızlı biten ve şarj sorunu yaşayan kullanıcılar için bu cihazları hızlı bir şekilde şarj etmek gayet mümkün. Özellikle uzun zaman şarj olan ve şarjı çabuk biten cihazları olan kullanıcılar için bu yazımız adeta ilaç niteliğinde.

Orijinal Şarj Aleti Kullanın

Akıllı telefonlarınızı ilk satın aldığınızda size verilen bu aksesuarı kullanmanız telefonunuzun ömrü ve pil ömrü için oldukça önemli bir faktördür. Özellikle uzun seneler boyunca bu cihazı kullanmayı düşünüyorsanız orijinal şarj aletlerini kullanmalısınız. Eğer ki telefonunuzun ömrünüzün kısalmasını istemiyorsanız nerede üretildiğini bilmediğiniz ve 10-30 TL arasında değişen fiyatlarla bütün cep telefonu mağazalarında satılan şarj aletlerini kesinlikle kullanmayınız.

Uçak Moduna Alın veya Kapatın

Eğer bir arama, mesaj veya farklı bir işiniz yoksa telefonunuzu şarj ederken kapatmanız güç kullanımını en aza indireceği için akıllı cihazlarınızı daha hızlı şarj etmenize yarayacaktır. Ayrıca telefonunuzu uçak moduna almanızda aynı kapatma işleminin görevini görecektir.

Bilgisayarınız Telefonu Şarj Etmeyin

Eğer ki yanınızda priz bulunuyorsa ve siz bunun yerine akıllı telefonunuzu, bilgisayarınızda şarj etmeyi tercih ediyorsanız bilmelisiniz ki cihazınız oldukça uzun bir süre şarj olacaktır. Adaptör kullanılmadığı için akıllı telefonunuza oldukça az güç gitmektedir.

Ekran Parlaklığını Kısın ve Uygulamaları Kapatın

Akıllı telefonunuzu şarj esnasında kullanacaksanız mutlaka ekran parlaklığını kısmanızı öneririz. Ekran parlaklığını olabildiğince kapatmanız cihazınızı daha hızlı şarj etmenizi sağlayacaktır. Ek olarak işinize yaramayan arka plan uygulamalarının kapatılması da, şarj etme sürenizi kısaltmada büyük yardımcı olacaktır.

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir