Adsense Onay Almak için 4 Altın İpucu

Adsense, ister küçük çaplı isterseniz büyük ve profesyonel bir web siteniz olsun, bu web siteniz üzerinden reklam vermenizi ve de para kazanmanızı sağlar. İnternet üzerindeki en bilinen, en çok tercih edilen ve en güvenilen reklam sistemlerinden birisi olan Adsense, kimileri için düzenli bir gelirin sağlandığı kapı olarak da görülebilmektedir.

Adsense Hesabım Neden Onaylanmıyor?

Pek çok kullanıcı özellikle adsense başvurularının her daim cevapsız yada olumsuz karşılandığını söyler. Bu durumda aslında yapılması gerekenlerin başında, SEO yöntemleri gelmektedir. Bunun nedeni ise, adsense onayı için gereken ilgili kaliteli yönergeleri, aynı zamanda SEO kalite yönergeleri ile de benzerlik göstermektedir. Öyleyse adsense onayı alamıyorsanız, adsenseden onay almak için mutlaka web sitenize uygulamanız gereken 4  altın ipucunu ele alalım.

 

Adsense Hesabınızı Onaylatmak İçin 4 İpucu

  • Kaliteli içerik sağlamalısınız

Kaliteli içerik, tam olarak özgünlüğü ifade eder. Aynı zamanda içeriği sadece Google aramalarında üst sıralara çıkmak için değil, kullanıcılar için girmelisiniz. Bu da özellikle yazılı içeriğin, tamamen site kullanıcılarının memnun kalacağı bir düzeyde hazırlanması gerektiği anlamına gelir.

 

  • Özgün tasarım önemlidir

Sitenizin tasarımı özgün olmalıdır. Bu hem sizin kalitenizi hem de itibarınızı gösterir.

 

  • Zaman önemlidir

Henüz bir kaç haftalık içerik girmeye başladığınız web sitesi, Adsense’den onay alamayabilir. Bu durumda 1-2 ay düzenli olarak içerik girmeye devam etmeli, tekrar denemelisiniz.

 

  • Ziyaretçi sayısı önemlidir

Sitenizin fazladan hit almış olduğundan emin olun. Organik ziyaretçi sayısı ve günlük tekil hit sayıları önemlidir.

 

celix

Bendeniz Serdar çelik.Nam-ı diğer celix. Önerileriniz ve eleştirileriniziçin benimle iletişime geçebilirsiniz.(Küfür etmeyin gardaşlar) edamedya@gmail.com dijilab@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir